Loony toones
Recepty

Loony Toones

Během karantény mi zvládli Lidi z Baru nejen vozit skvělé obědy, ale také napsat barmanskou kuchařku, ze které jsem vybral recept na jeden letní drink.

Jak sami autoři píšou, tak Tekutá kuchařka si dává za cíl z vašeho obýváku udělat druhý Bar, který neexistuje a vás udělat hvězdy vašich domácích večírků. Naučit se barmanským trikům můžete z 80 receptů na klasické koktejly a jejich twisty a celé řady dalších rad a tipů, které příručka obsahuje.

Už při prvním listováním jsem však měl dojem, že v kuchařce něco chybí a ano…kuchařka neobsahuje žádné obrázky. Místo nich se u každého receptu nachází kód s odkazem na video, na kterém je celý postup přípravy natočený i s komentářem zkušených barmanů. Díky tomu, myslím si, zvládne doma vytvořit skvělé drinky opravdu každý.

Moje znalosti míchaných nápojů zpravidla končí někde u mojita nebo ginu s tonikem, takže vybrat nějaký z drinků, který budu moci hrdě odprezentovat nebylo úplně jednoduché. Hledal jsem něco osvěžujícího a letního, co by bylo vhodné pro pány i dámy a nebyla to úplná klasika.

Loony Toones, jak brněnští mistři svůj koktejl nazvali, splnil moje očekávání do puntíku. Jejich twist na klasický French 75, pojali lehce počesku. V chuti lehce převažuje hořký tón grepu, který se kombinuje se sladkostí bezového sirupu a aperolu. Sílu mu dodá gin a s deckou piva nahoře to prostě nemůže dopadnout špatně.

Suroviny

  • 30 ml aperolu
  • 20 ml ginu
  • 30 ml grepové šťávy
  • 10 ml limetové šťávy
  • 10 ml bezinkového sirupu (20 ml kdo chce drink sladší)
  • 100 ml piva plzeňského typu

Postup

Sklenici o objemu asi 400 ml naplníme ledem.

Přidáme postupně aperol, gin, grepovou šťávu, limetovou šťávu a bezinkový sirup.

Drink lehce promícháme koktejlovou lžící.

Zalijeme pivem a opět lehce promícháme.

Hotový koktejl dozdobíme plátkem grepu.

Loony toones
Loony toones