Čokoládový smoothie bowl
Recepty

Čokoládový smoothie bowl

Z několika málo surovin si můžete připravit vynikající zdravou snídani nebo svačinku. S přidanými bílkovinami vytváří smoothie bowl vyvážené jídlo, které je skvělým způsobem, jak začít svůj den.

Když pospícháte, můžete si smoothie připravit tekutější a prostě je do sebe kopnout jako rychlý shake. Mnohem raději je mám však husté a krémové, které pohladí na jazyku a můžete si ho v misce dochutit a nazdobit dle vlastních fantazií.

Kašovité smoothie se zpravidla dělají ze zmrzlého ovoce. S vlastní zkušenosti však vím, že každému nevyhovuje po ránu jíst studenou snídani. Pokud použijete menší množství rostliného mléka nebo kvalitní husté kokosové mléko, tak můžete docílit krásně krémové konzistence i s ovocem v pokojové teplotě.

Suroviny

na jednu porci

  • 1 velký banán (lépe zmražený)
  • ½ zralého avokáda
  • 130 ml kokosového mléka
  • 30 g čokoládového proteinu (rostlinného, pokud chcete bowl veganský)
  • 15 g kakaa
  • 2 lžičky lněného semínka

na posyp a ozdobu: lesní ovoce, strouhaný kokos, oříškové máslo, ořechy, semínka…

Postup

Všechny suroviny dáme do mixéru a rozmixujeme dohladka. Pokud máme vícerychlostní mixér, doporučuji začít na nízkých otáčkách a postupně zvyšovat výkon.

Smoothie přelijeme do misky a dochutíme a ozdobíme našimi oblíbenými ingrediencemi. V misce na fotkách jsem použil borůvky, nasekané kešu a vlašské ořechy, strouhaný kokos a arašídové máslo.

Makroživiny

Bílkoviny: 32g
Tuky: 53g
Sacharidy: 43g
Vláknina: 16g
Energetická hodnota: 786kcal

Čokoládový smoothie bowl
Čokoládový smoothie bowl